Sıkça Sorulan Sorular | KnitPro

Sıkça Sorulan Sorular

Şiş Soruları

Bazıları, ince uçlu şiş uçlarının şişi ilmekler arasına geçirmeyi düşünüyor. Bu, özellikle çoklu ilmek desenleri ve ince ipliklerle çalışırken önemlidir. Bu, ince ilmeklerin birlikte örülmesini veya ilmeklerin düşmesini önler. Birçok kişi örgülerinin ince uçlarla geliştiğini bildiriyor. Dantel desenleri oluşturmayı seven örgücülerde yukarıda saydığımız nedenlerden dolayı çok ince uçları tercih ediyorlar.

Daha ağır ipliklerle örerken, bir örücü daha az sivri uçlu bir ucu kullanmayı daha kolay bulabilir. Her şey örgücünün tercihine bağlıdır.

Denemek genellikle bunun en iyi yoludur. KnitPro, sırf bu nedenle bazı örnekleyici settler geliştirmiştir. Bunları şiş bölümümüzde bulabilirsiniz veya daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Doğru şişleri seçmeyle ilgili videoları bu adreste bulabilirsiniz: https://www.youtube.com/KnitProeu

Ayrıca deneyimli arkadaşlara neden tercih ettikleri şişleri kullandıklarını sorabilir ve bilgilerini paylaşabilirsiniz. KnitPro'da "paylaşmaya" büyük önem veriyoruz.

Evet! Tabii ki mümkün! Yuvarlak tur küçük bir proje ördüğünüz sürece, kesinlikle 5 li çorap şişleri seti ve dairesel şişler değiştirebilir ve size göre uygun bir yöntem ise sihirli halka da yapabilirsiniz.

Yuvarlak şişler, yuvarlak örgü ve düz parçalar örmek için mükemmel bir seçimdir. Her iki ucunda bir şiş ucundan oluşurlar ve bunları birleştiren bir kablo bulunur. Bunlar, şapka, kazak, çorap, kolluk, eldiven ve daha fazla bir çok proje için kullanılabilir.

Örgüye yeni başlayan bir biriyseniz, bazı bambu şişlerine yatırım yapmayı düşünebilirsiniz - bunlar pratik ve uygun fiyatlıdır. Ayrıca, posta listemize girmenizi ve haber bültenlerimize ve burada bulacağınız eğitim videolarına abone olmanızı öneririz: https://www.youtube.com/user/KnitProeu

Dairesel şişler, herhangi bir battaniye projesi için mükemmeldir. Bütün bir battaniyeyi alacak kadar uzundurlar ve 8 numara, her türlü ağır iplik için mükemmeldir.

Ilmeklerinizin dönmemesini sağlamak için iyi bir öneri, ilmekleri attıktan sonra işi bir masanın üzerine koyup, tura veya örmeye başlamadan önce tüm ilmeklerin bükülmeden aynı yöne baktığından emin olmaktır.

Kablonuzu düzleştirmek için buharla düzeltmeyi deneyin. Kabloyu kaynar su dolu bir tencerenin üzerindeki buharda beş dakika veya gerekirse daha fazla tutmayı deneyebilirsiniz.

Pürüzsüz bir iplik alımı sağlamak için kullanmadan önce kablolarınızı ve uçlarınızı alkollü bezler ile silebilirsiniz. Devamlı olarak ara sıra silinmeleri önerilir.

Evet, tüm ahşap şişlerimiz FSC™, şişleri yapmak için kullanılan tüm ahşabın sertifikalı sürdürülebilir kaynaklardan elde edildiğini gösteren Sertifikalıdır.

KNITPRO'NUN AHŞAP ŞIŞLERI

Ahşap şişlerimiz (Bambu serimiz hariç) lamine huş ağacından üretilmiştir ve ahşap şiş çeşitlerindeki tek fark renkleridir.

KnitPro'nun lamine ahşabı, tamamen renkli reçine ile emprenye edilmiş, daha sonra hidrolik olarak preslenmiş ve son derece özel bir işlem altında birbirine yapıştırılmış Avrupa huş kaplamalarından üretilmiştir. Bu malzeme, abanoz veya gül ağacından daha pahalı ve çok daha sert ve dayanıklıdır. Lamine ahşap şişlerinde, diğer ahşap şişlerden farklı olarak su emmesi yok denecek kadar azdır ve sonuç olarak hafif ve çok uzun süre dayanan şişlerin düzgünlüğü ile eğilme şansı yoktur. Aynı özelliği şişlerimizi çok güçlü kılar, uçlarının keskin olmasını sağlar ve doğru kullanıldığında ömür boyu keyifli bir kullanım vaat eder.

Ahşap ve bambu şişer, yün ipliğindeki ve ellerdeki yağlarla doğal olarak nemlenir ve her kullanımda daha pürüzsüz hale gelir. Ancak tahta şişlerinizi yılda birkaç kez temizleyip nemlendirmekte fayda var. Bunu yapmak için şişlerinizi temiz, kuru bir müslin veya kağıt havluyla temizleyin ve çok ince bir tabaka doğal balmumu sürün. Kurumasını bekleyin ve ardından yumuşak müslin veya güderi bezle parlatın.

Alternatif olarak, şişlerinizi yağlı kağıtla ovmak da iyi bir seçenektir. Şişleri nemlendirmek için hangi yöntemi kullanırsanız kullanın, örgü için kullanmadan önce en az 24 saat kurumaya bıraktığınızdan emin olun.

KNITPRO'S METAL, KARBONZ & ALÜMİNYUM SISLERI

Daha küçük boyutlu şişler, katı metal borulardan yapılır ve daha büyük boyutlu metal şişler, aşırı ağırlıktan kaçınmak için içi boş borulardan üretilir.

Bu şişler pirinçten üretilir ve daha sonra kromla elektroliz edilir.

Karbonz şişleri, bilinen en güçlü malzemelerden biri olan karbon fiber çubuklardan üretilir. Sişler yalnızca doğal bir karbon fiber rengi olan siyah renkte gelir.

Bu şişler yüksek çekme mukavemetine sahiptir, hafiftir ve çok esnektir. Karbon fiberden yapılmış yüzeyi, ilmeklerin şiş üzerinde düzgün hareket etmesine yardımcı olur.

Kare/kübik şişlerin benzersiz küboid şekli ele rahatlık verir ve düzgün ilmek oluşumu sağlar. Ergonomik şekli nedeniyle bu şişler, artrit sorunu ve diğer eklem veya kas ağrıları çeken örgücüler için önerilir. Ayrıca daha düzgün ve rahat bir şekilde örmek için harika bir seçimdirler.

Alüminyum şişler çeşitli renklerde anodize edilmiştir. Eloksal, alüminyum ve alaşımları üzerinde kaplama üretmek için elektrolitik bir işlemden geçer. Şişlerin boyutları tüm metal şişer üzerine lazer baskılıdır.

Zing ve SmartStix şişleri alüminyumdan üretilmiştir.

Örgü şişlerimizin hiçbiri Nikel içermez.

KNITPRO'NUN DEĞİŞTİRİLEBİLİR MISINALI ŞIŞLERI

Tüm kablolarımız, tüm ürün yelpazemizle uyumludur. KnitPro değiştirilebilir misinalı şiş ve kablolardan herhangi biri birlikte kullanılabilir.

Uçları kablolara sıkıştırmak için ürünle birlikte verilen "anahtar"ı kullandığınızdan emin olun. Herhangi bir nedenle gevşerlerse, anahtarı tekrar takın ve iyice sıktığınızdan emin olun.

Bağlantı kablosu üzerindeki işin bir veya iki yanından şiş uçlarını çıkarmak istediğinizde kullanılırlar. İşinizin şişden düşüp çözülmesini engeller.

ŞIŞ SETLERİ

Gördüğünüz gibi KnitPro'da çok sayıda şiş seti satıyoruz. Size uygun şiş türünü veya en sık ördüğünüz projeleri bulduktan sonra, emrinizde çeşitli boyutlara sahip olmak için bir sete yatırım yapmak mantıklıdır. Uygun maliyetlidir ve setler uygun kutularda paketlenmiş olarak gelir, böylece araçlarınızı düzenlemenize yardımcı olur.

TIĞ IŞI ÜRÜNLERI

Tek tek ve takım halinde çeşitli tığlar bizde mevcuttur. Ayrıntılı bilgi için lütfen sayfamizi ziyaret edin:

Daha küçük kancalardaha ince ve daha sıkı tığ işi yaparken, daha büyük kancalar daha hacimli ve daha açık bir örgü oluşturur. Tarifler ve iplik etiketleri her zaman hangi boyutta kancanın kullanılacağını belirtir, ancak doğru ölçüyü elde etmek için farklı bir boyuta geçmeniz gerekebilir.

Pudra ve Leylak renkli mastarımız hem örgü şişlerinizi hem de tığlarınızı ölçmek için idealdir. Bir tığın boyutu, şaftının çapına göre belirlenir.

Ahşap tığlar, ahşap örgü şişleri gibi temizlenebilir ve parlatılabilir. Kaplamalı tığlar, devamlı kullanıldığında yapışkan bir his verebilir. Bunlar sabunlu suyla yıkanabilir ve kuru bir bez veya kumaşla temizlenebilirler.

Evet, tüm kablolarımız tüm ürün yelpazesiyle uyumludur.

Hayır, bahsedilen kablo uzunluğu, kablo 2 adet değiştirilebilir şiş ile birleştirildiğinde elde edilir. Tığ boyu şişden farklı olduğu ve tığ kullanma tekniği de farklı olduğu için bahsi geçen kablo uzunluğu elde edilmez.

AKSESUARLAR

KnitPro, bir örücünün iyi tamamlanmış bir projeye ulaşmasına yardımcı olabilecek eksiksiz bir aksesuar ve araç yelpazesine sahiptir. Çoğu aksesuar ürünü kendi kendini açıklayıcıdır, fakat burada en popüler aksesuarlarımızdan bazılarıyla ilgili birkaç soru ve yanıt bulabilirsiniz.

Mega iplik sarıcı, 450 - 500 gr kadarınca iplik sarabilir.

Bu sorun, sarıcı kullanılmadığında bant sarıcının sürücü tekerleğinde kaldığında ve uzadığında ortaya çıkar. Kullanılmadığı zaman bandı tekerleğinden çıkarmanızı öneririz. Bu, elastik bandın ömrünü uzatır. Ayrıca gerekirse yedek bant setleri de sayfamızda mevcuttur.

Evet, ürünlerimizi satan perakendecilerden satın alabilirsiniz.

ÇANTA & KILIFLAR

Paketlenmiş setler için şiş kılıfları ayrıca satın alınamaz. Bununla birlikte, her tür şiş, tığ ve aksesuar için geniş bir saklama çözümleri yelpazesi sunuyoruz ve bunları https://www.knitpro.eu/b/cases/trn adresindeki web sitemizde bulabilirsiniz. Bunlar herhangi bir perakendecimizden sipariş edilebilir ve/veya satın alınabilir.

Tüm çantalarımız kumaştan üretilmiştir.

KNITPRO ÜRÜNLERİ SATIN ALMA

Ürünlerimiz bölgenizdeki yerel iplik mağazalarından satın alınabilir. Bölgenizdeki en yakın perakendeciyi bulmak için lütfen ülkenizdeki distribütörümüzle iletişime geçin. Tüm distribütörlerimizin iletişim bilgileri https://www.knitpro.eu/distributors/tr adresindeki web sitemizde mevcuttur.

Doğrudan tüketicilere satış yapmıyoruz. Bir mağazanız veya işletmeniz varsa ve toptan satış hesabı açmak istiyorsanız, ülkenizdeki bir distribütörle iletişime geçmeniz gerekecektir. Tüm distribütörlerimizin iletişim bilgileri, https://www.knitpro.eu/distributors/tr adresindeki web sitemizde mevcuttur. Ülkenizde herhangi bir distribütörden bahsedilmiyorsa, lütfen support@knitpro.eu adresinden bize ulaşın, detaylar için size geri dönelim.

KNITPRO DEĞİŞİM POLİTİKASI

Herhangi bir üretim sorunu nedeniyle kusurlu bulunan ürünleri ücretsiz olarak değiştiriyoruz. Lütfen değiştirme politikamızla ilgili ayrıntıları https://www.knitpro.eu/replacementpolicy/tr adresinde okuyun.

Garantimiz, ürünün satın alındığı tarihten itibaren 1 yıldır.

Bu durumda, değişimi doğrudan fabrikamızdan gönderiyoruz.

Bu durumda, değişimi doğrudan fabrikamızdan gönderiyoruz.

Amazon/eBay üzerinden satın alınan ürünler garanti politikamız kapsamında değildir. Yalnızca bağımsız perakendeciler aracılığıyla yapılan satın almaları destekliyoruz.

Değiştirme yalnızca üretimdeki bir kusur için sunulur. Normal aşınma ve yıpranmaya, aşırı gerilime maruz kalan veya şiş kullanımı ile ilgisi olmayan bir alet olarak kullanılan şişler garantimiz kapsamında değildir.

Bu durumda, değişimi doğrudan fabrikamızdan gönderiyoruz.

Durdurulan herhangi bir ürün, mümkün olan her durumda benzer bir ürünle değiştirilecektir.

Genel Sorular

Hemen hemen tüm ürünlerimiz, tarihi Jaipur şehrinde (Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'den yaklaşık 322 km uzaklıkta) bulunan kendi üretim tesisimizde üretilmektedir.

KnitPro'nun çok çeşitli türleri ve kaplamaları, bireysel ihtiyaçlara göre oluşturulmuştur. Bu kadar çok seçenek sunan başka bir şiş firması yok. Kimisi ahşabı tercih eder, kimisi metalin hızını sever, kimisi özel uç tiplerini sever vs. Herkesin tercihlerine ve ihtiyaçlarına hizmet etmeye kararlıyız.

Hayır, hiçbir şişimiz nikel içermez.

KnitPro, piyasadaki en geniş şiş ve alet yelpazesine sahiptir. İnsanlara örgü sanatının yaratıcı ve sağlığı geliştirici dünyasına katılmalarını öğretmeye ve teşvik etmeye önem veriyoruz.